Historie firmy


Slova majitele firmy Kolocentrum MOTOSHOP

Jak to všechno začalo…
Byl krásný slunečný zářijový den roku 1989 a my jsme se vraceli domů z Benešova, když manžel povídá: „Hele jednou bych si přál mít krám, třeba malé železářství, kde by každý kutil koupil vše co potřebuje“. „Prosím tě dej pokoj, hrabat se ve šroubkách“ odvětila manželka a rozhovor na toto téma skončil.

Pak přišla sametová revoluce. Někteří odvážní lidé začali podnikat. Co bych to nezkusil také, ale svého zaměstnání jsem se nechtěl vzdát. Do práce jsem jezdil na kole a spousta dalších kolegů také. Rozhodl jsem se, že začnu opravovat kola doma ve sklepě. Bydlel jsem však v bytovce s dalšími 23 nájemníky, takže moc dlouho to nešlo. Navíc sklep byl o rozměrech 3x2m a otočit se tu s celým kolem byl problém. Hledal jsem prostory. Můj otec mi nabídl, že mi propůjčí zahradní místnost ve svém řadovém domku. Zde jsem zřídil malou prodejničku.

Byl podzim roku 1990. Čekal jsem na výplatu a s dalšími ušetřenými penězi se vydal do Rubeny Náchod pro duše a pláště. To bylo první zboží, se kterým jsem začal obchodovat a jezdit po trzích. Potřeboval jsem reklamu, aby o nás vědělo více lidí. Zavolal jsem do Brdského spoje, který dobře fungoval. Nabídli mi inzerci,ale neměli jsme název. Majitel Brdského spoje řekl: „Podívej, to je jednoduché, všude v Praze je Cyklocentrum a ty budeš Kolocentrum“. A měl jsem název. Takto jsem začal podnikat při svém zaměstnání. Stále jsem se bál opustit práci, doba byla nejistá, a tak mi musela pomoci manželka, která byla v té době na mateřské dovolené. Obchod se pomalu rozebíhal a mí známí podnikatelé radili: „Jdi do toho,to nejde dělat při práci“. Tak jsem v květnu 1991 skončil.

Zanedlouho jsem musel hledat opět větší prostory. Naskytl se Dům služeb vedle naší bytovky. Po drobných stavebních úpravách jsem se s celou firmou přestěhoval do větší prodejny, kde jsem byl v nájmu. Pak přišel rok 1994 a bývalý Dobříšský podnik služeb chtěl celý dům prodat. Podařilo se mi dům koupit, vzal jsem si na tu dobu velký úvěr a čtyři roky tvrdě splácel. Manželka začala také podnikat a to v prvním patře, kde si na popud kamaráda zřídila vinárnu – hernu, která byla otevřena 12.dubna 1994.

Po osmi letech podnikání mě začali táhnout rychlejší stroje než jsou kola, a to motorky. Na vlastním pozemku jsem začal stavět dům a v jeho přízemí jsem otevřel prodejnu motocyklů a servis.
Tím se mi splnil můj další klukovský sen… tento si můžete prohlédnout na videu níže.

Josef KUNRT
majitel firmy